Замовити дзвінок

Обслуговування повітряного компресора взимку

Компресори працюють менш ефективно у разі впливу низьких температур. Тому технічне обслуговування взимку має свою специфіку та є важливою складовою задля безперебійної та ефективної роботи компресора.
Якщо температура падає нижче 5°C, це може спричинити різноманітні проблеми, зокрема замерзлий конденсат і загущене компресорне мастило. Якщо ці проблеми залишити без уваги, продуктивність вашого компресора може зменшитися або ж він може взагалі вийти з ладу.
Проте, якщо ви зробите вірні кроки для захисту свого обладнання в зимові місяці, вам не варто турбуватись про виникнення цих проблем. Ось п’ять важливих заходів, щоб забезпечити справну роботу вашого обладнання взимку.

1. ЩОДНЯ ЗЛИВАЙТЕ КОНДЕНСАТ

Конденсат є типовою проблемою для компресорів, оскільки волога є побічним продуктом процесу стиснення повітря, що спричиняє накопичення конденсату в системі. Ця проблема посилюється взимку, особливо якщо компресор знаходиться на вулиці. Підвищена вологість повітря спричиняє утворення більшої кількості конденсату у вашому обладнанні. Крім того, за низьких температур він може замерзнути, що може призвести до розриву труб.
Щоб цього не сталося, взимку необхідно щодня зливати конденсат із системи. Ви можете полегшити це, встановивши автоматичний дренажний клапан, щоб запобігти накопиченню надмірної кількості конденсату. Найкраще проблему вологи вирішують рефрижераторні або адсорбційні осушувачі.

2. ВИКОРИСТОВУЙТЕ ОБІГРІВАЧ
Незалежно від того чи встановлено ваш компресор у приміщенні, чи на вулиці, ви маєте у холодну пору забезпечити йому додатковий захист.
Взимку звичайний компресор має бути розміщений у приміщенні. Якщо приміщення не опалюється – встановіть невеликий обігрівач, щоб температура не опускалася нижче +5°C. Це допоможе запобігти утворенню конденсату в системі.
Будь ласка, зверніть увагу, що нагрівач завжди повинен знаходитися на безпечній відстані від компресора, щоб уникнути будь-яких ризиків.
Якщо ж компресор постійно розміщений на вулиці: він має мати спеціальний низькотемпературний захист (додаткову ізоляцію, додатковий електричний підігрів мастила та інших систем), а також мати навіс, який захищатиме його від опадів. Звичайні компресори не можна розміщувати та використовувати на вулиці при температурі, що нижча за +5°C.

3. ВИКОРИСТОВУЙТЕ ДОДАТКОВИЙ НАГРІВ ТРУБ
Якщо ви хочете, щоб ваш компресор працював безперебійно протягом зимових місяців, вам також потрібно захистити трубопроводи компресора. Навіть якщо ви розмістите компресор в опалюваному приміщенні, існує висока ймовірність того, що труби можуть проходити через холодніші приміщення або назовні. Якщо труби замерзнуть, вони можуть заблокуватися або навіть пропустити частинки льоду по лінії.
Цю проблему можна вирішити, використовуючи додатковий нагрів труб, щоб запобігти замерзанню. Це забезпечить додатковий захист не тільки вашого компресора, але й усієї системи розподілу.
Для вирішення цієї проблеми також можна використати рефрижераторні або адсорбційні осушувачі. Вони комплексно вирішать проблему вологи у виробництві стисненого повітря та є найкращим засобом для боротьби із можливим замерзанням трубопроводів.


4. ПЕРЕВІРТЕ ЕЛЕКТРИЧНІ КАБЕЛІ ЖИВЛЕННЯ
Ефективне обслуговування компресора включає догляд за всіма електричними кабелями живлення, що йдуть до компресора. Вони можуть стати крихкими в холодну погоду, що робить їх сприйнятливішими до пошкоджень, а це небезпечно. З цієї причини вам потрібно регулярно перевіряти їх, щоб переконатися, що усі вони доброму стані.
В ідеалі вам потрібно тримати кабелі якомога далі від небезпек, де це можливо. Ви можете зробити це заховавши кабелі під землю, або піднявши на високих стовпах, які проходять між компресором і розеткою. Крім того, ніколи не намотуйте електричні кабелі туго, оскільки це може призвести до пошкодження, особливо якщо електричний кабель ослаблений холодом.

5. ЗАПЛАНУЙТЕ СЕРВІСНИЙ ОГЛЯД
Ви отримуєте справну у роботу свого компресора та подовжуєте його життя, регулярно обслуговуючи його. Однак це стаж ще важливіше в зимові місяці, коли ймовірність виникнення непередбачених проблем є більшою.
Щоб забезпечити надійний захист вашого компресора, заплануйте обслуговування у наших досвідчених фахівців. Вони знають усі можливі нюанси, які потрібно перевірити, і як вирішити будь-які проблеми, щоб забезпечити безперебійну роботу вашого компресора.
Якщо вам потрібна додаткова інформація щодо обслуговування компресора, фахівці Compressors International завжди готові допомогти. Для отримання додаткової інформації або замовлення сервісного огляду – замовте зворотній дзвінок або заповніть заявку на сервіс.

Бренди

Замовити дзвінок Каталог Online