Замовити дзвінок

Якісне стиснене повітря для скло заводів

Сучасні склозаводи - це складні виробничі структури з безперервним циклом випуску готової продукції. Як і на металургійних підприємствах - серцем виробництва є піч, в якій багатокомпонентне сипуча сировина під дією високих температур перетворюється в однорідну розплавлену скломасу. Основу енерговитрат в собівартості готової продукції становить природний газ і стиснене повітря. Причому стиснене повітря на скляних підприємствах ділиться на 3 види:

- подача вакуума (0,4-0,6 бар),

- подача сжатого воздуха низкого давления (2-3,5 бар(изб)),

- подача сжатого воздуха среднего давления (6-8,0 бар(изб)).

Готова продукція скляних підприємств випускається на складних, швидкісних автоматизованих лініях (склоформуючі машини). Кожну хвилину автоматизовані склоформуючі машини випускають сотні готових виробів, а добовий обсяг випуску та переробки великих склозаводів досягає від 1000 до 4000 тонн скломаси. Найсучасніші технології випуску склотари припускають неймовірні швидкості циклів, коли до подачі, якості і глибині регулювання потоку стисненого повітря низького тиску пред'являються особливі вимоги. Потік стисненого повітря значний і досягає від 200-500 м3 \ хв, тому широке застосування для стисненого повітря низького тиску на скляних виробництвах отримали многовальні відцентровані компресорні установки, додатковою перевагою яких є, також стиснене повітря високої якості - клас «0» за класифікацією ISO 5387 - «без вмісту олії».

Багатовальні відцентровані компресори мають значний ресурс і надійність, що досягають до 15-20 років, але навіть для цих компресорів приходить час, коли безперервний розвиток і підвищені вимоги до енергоефективності, змушують встановити більш досконалі, більш сучасні і більш ефективні моделі.

Саме установка нових більш енергоефективних і досконалих відцентрованих компресорів Hanwha Power Systems Co Ltd, флагманських моделей SM 6000 і SM 5100 об'єднала масштабні проекти зі збільшення виробничих потужностей ПрАТ «Костопільський Склозавод» і ПрАТ «Ветропак Гостомельський склозавод». Ці моделі вибрані не випадково, вони замінили морально і технологічно застарілі компресори минулих поколінь для того щоб підняти рівень енергоефективності на раніше недосяжну висоту.

Тут важливо зупинитися, і написати про деякі переваги конструкції нових моделей відцентрованих компресорних установок SM 5100-SM 6000 виробництва Hanwha Power Systems Ltd:

Це найсучасніша розробка, і розвиток концепції модульної, компактної конструкції «Включив і Працюй» - коли всі компоненти конструкції розміщені на єдиній рамі і не вимагають спеціальних монтажних робіт, характеристики нових моделей SM 5100-SM 6000 суттєво випереджають аналоги, присутні на ринку, а запуск такої потужної, комплексної компресорної установки здійснюється натисканням тільки 1 кнопки:

  • для кожної моделі передбачений вибір 6 типів Імпелерів для максимальної відповідності енергоспоживання робочому тиску стисненого повітря в пневмосистемі, а також для досягнення максимального діапазону ефективного регулювання для кожної моделі до 50%.
  • економія енергоспоживання, настільки важлива для великих енергетичних машин, досягається застосуванням міжступеневим кожухотрубним теплообмінником зі збільшеним коефіцієнтом тепловіддачі.
  • регулювання продуктивності компресора досягається плавним позиціонуванням лопаток ВНА (Впускной Направляючий Апарат) і плавним позиціонуванням протипомпажного Клапана. Синхронізація кута повороту ВНА і ПК особливо важлива для підтримки «нитки» робочого тиску з точністю 0,1 бар в пневмосистемі, а також для регулювання продуктивності понад 50%.
  • стандартною комплектацією компресорів серії SM 2100-SM7100 передбачені високовольтні пускові комірки в тому числі з м'яким стартом головного електричного двигуна, компенсатори реактивної потужності, комплект запасних частин на 2 роки експлуатації, основна та резервні системи фільтрації масла та вентиляції картера, для ущільнень високошвидкісних валів.
  • Сенсорний дисплей системи управління компресором забезпечує відображення параметрів роботи системи на 50 мовах, вбудований порт EtherNet надає можливість дистанційного керування і передачі параметрів в службу сервісу Hanwha Power Systems Ltd для попередження можливості аварійних зупинок.